30 Eylül 2013 Pazartesi

The Croods // Bir taş devri animasyonu


Yapım: 2013 - ABD
Tür: Animasyon, Komedi, Macera
Yönetmen: Chris Sanders, Kirk De Macco
Senaryo: Chris Sanders, Kirk De Macco
Seslendirenler: Nicolas Cage, Ryan Reynolds, Emma Stone
Imdb Puanı: 7,3

Dış dünyanın tehlikelerine rağmen hayatta kalmayı başarabilmiş Crood ailesinin maceralarına tanıklık ettiğimiz filmde Grug, kızı Eep'in iyiliğini düşündüğü için onu her türlü şeyden kısıtlayan katı ve dar görüşlü bir babadır. Dış dünyayla yüzleşmek yerine ondan korkmayı tercih ettiği için ailesini mağaradan dışarı gerekmedikçe çıkarmayan Grug'ın bunu başarmasının tek yolu ise ailesini korkuya odaklamaktır. Fiziksel açıdan kendisi kadar güçlü olan kızı Eep ise tahmin edilebileceği gibi ailenin diğer bireylerinden farklı olup, babasının bu hikayelerinden artık sıkılmıştır. Oldukça meraklı bir yapıya sahip olan Eep, bir gün merakına yenilerek mağarayı terk eder ve yakışıklı Guy ile tanışır. Bu sırada Eep'in evde olmadığını farkeden Crood ailesi de mağaralarından çıkıp Eep'i aramaya koyulurlar.
Tam Eep'i buldukları sırada kıtaların ayrılması sonucu meydana gelen bir depremle mağaraları yıkılan Crood'ların işleri daha da zorlaşır. Artık önlerinde tek bir seçenek vardır: O da ailece daha güvenli ve daha yüksek bir yere gitmek. Maceralarla dolu, akılcı Guy ile kuvvetli baba Grug'un çekişmelerine sahne olan bu yolculuk pek çok felsefi çıkarıma da gebe.


Film; sadece ailenin önemini, sıcaklığını ve güvenini değil, gerçek hakikate ulaşabilmek, gerçekten yaşamış olmak için, korkusuzca merakların üzerine gidilmesini ve sorgulamayı da öğütlüyor.  (Kaynak: www.filmdoktoru.com)

                                                                  Hepinize iyi seyirler..

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder