26 Şubat 2013 Salı

Felon..Hapishane filmi sevenlere..İzlerken içine girebildiğiniz, yaşanan olayları içinizde hissedebildiğiniz türden bir film olmuş. Hayal ettiğimiz o güzel ve düzenli hayatların nasıl da birden yerle bir olabileceği oldukça gerçekçi sunulmuş.

Filmin konusuna gelince;
Nişanlısı ve oğlu ile birlikte yaşayan Wade Porter, bir gece tıkırtılarla uyanır, evin içinde hırsızla yaşadığı kovalamaca, hırsızın bahçede ölümü ile sonuçlanır. Bu olaydan dolayı suçlu bulunur ve 3 yılını geçirmek üzere bir hapishaneye yerleştirilir. Hapishane son derece güvenlidir ama kimler için?? Porter, burada değer verdiği şeylere tutunarak dışarıdan kolay görünen sağ kalma işini yapmaya çalışacaktır. Görüldüğü gibi, konusu pek de kurgusal sayılmaz aslında..Çünkü hayatta hepimizin başına gelebilecek bir hikaye..Belki de o yüzden film, rahatlıkla empati yaptırabiliyor insana, Porter'ın yerinde olsam ne yapardım diye düşünürken buluyorsunuz kendinizi..


                                


Oyuncular: Stephen Dorff, Val Kilmer, Harold Perrineau Jr, Marisol Nichols, Johhny Lewis

Oyuncuları oldukça başarılı buldum..Özellikle Wade Porter  rolündeki Stephen Dorff ve de Snowman rolündeki Johnny Lewis..

İzlemek isteyenlere tavsiye edilir :) İyi seyirler..

4 yorum:

  1. unutamadığım ender aksiyon filmlerinden biridir bu, aksiyon film tavsiye isteyenlere ilk söylediklerimden...

    YanıtlaSil
  2. Benim de en sevdigim filmler arasında gelir :)

    YanıtlaSil