28 Şubat 2013 Perşembe

Taegukgi hwinalrimyeo (The Brotherhood of War)
Tür: Dram, Savaş, Tarih
Yapım: 2004- Güney Kore
Yönetmen: Je-kyu Kang
Oyuncular: Dong-gun Jang, Bin Won, Eun-ju Lee,..
Senaryo: Je-kyu Kang, Sang-don Kim
Imdb Puanı: 8.1


Sinema sektöründe en zor çekilen ve en çok emek sarfedilen kategorilerden biri savaş filmleri. Çünkü savaş sahneli filmler, yüksek bütçe, kalabalık oyuncu kadrosu ve iyi bir kurguya gereksinim duyar. Bunda da sinema tekniği ve görsel efektler açısından yönetmene büyük iş düşer. Çünkü özellikle çatışma sahnelerinde gerekli özen gösterilmediği takdirde, izleyiciye o duygu geçmeyebilir ve seyircide istenen etkiyi yaratmayabilir.
Bu yüzden savaş filmleri daha zahmetli olduğundan, diğer türde çekilen filmlere göre sayıca daha az bulunuyor. Olanların içlerinde ise, iyi olanların sayısı bir elin parmaklarını geçmiyor. 
Taegukgi de, benim için savaş filmleri kategorisinde ilk 3'e girer..


İngilizceye ''The Brotherhood of War'' olarak çevrilen film, muazzam bir savaş ve kardeşlik öyküsü. 1950'li yıllarda Kuzey Kore ve Güney Kore arasındaki savaşın ortasında kalan 2 kardeşin hayatını anlatıyor. Oldukça etkileyici savaş sahneleri, dram, heyecan herşey var filmde ve  konusu sürükleyici bir şekilde işlenmiş. Oyunculuklar da oldukça başarılı.Hepinize iyi seyirler diliyorum :)

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder